2018-2019

X Zlot Samorządów Szkolnych

25 marca 2019 r.


W dniu 25 marca odbył się X Zlot Samorządów Uczniowskich, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr. 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach. Naszą szkołę mieli zaszczyt reprezentować trzej przedstawiciele samorządu: Anna Kucharski, Hanna Klimczak i Artur Panek wraz z opiekunem Panem Przemysławem Szlagorem. W tegorocznym jubileuszowym spotkaniu udział wzięło blisko 80 szkół. Przebiegało ono pod hasłem ,,Dobra komunikacja i współpraca kluczem do sukcesu.” 

 

Podczas pierwszej części zlotu, uczniowie i nauczyciele zostali uroczyście przywitani przez Dyrektor SP nr. 33 - Panią Teresą Liburską-Łój , oraz wiceprezydenta Katowic - Pana Waldemara Bojaruna. Goście mieli okazję obejrzeć występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,Katowiczanie”. Odbyły się również prelekcje na temat mediacji szkolnych, pracy zespołowej, rozwiązywania problemów, kreatywnego myślenia.

 

W trakcie drugiej części zlotu odbyły się warsztaty przygodowo - edukacyjne dla uczniów w formie pokoi zagadek. W tym czasie nauczyciele brali udział w spotkaniu z dr. Grzegorzem Frączkiem pt. ,,Mediacje szkolne i rówieśnicze.”

 

W ostatniej części zlotu zostało przygotowane podsumowanie i pokaz pracy plastycznej ,,Logo samorządów uczniowskich w kolażu.” Mamy nadzieje, że w kolejnych latach będziemy mogli ponownie wziąć udział w tym wydarzeniu!